Zasmakuj studiowania w Łodzi

13 października Politechnika Łódzka będzie gościć uczniów wyjątkową grupę uczniów. W ramach akcji Urzędu Miasta "Zasmakuj studiowania w Łodzi" przyjedzie do nas 28 uczniów zainteresowanych gamedevem, którzy na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej będą mogli rozwijać swoje pasje dotyczące tworzenia gier komputerowych.

W ramach kolejnej edycji "Zasmakuj studiowania w Łodzi" w terminie 13-15 października 2023 r. do Łodzi przyjedzie wyjątkowa 28-osobową grupę uczniów, a wśród nich 8 uczniów z Zespołu Szkół Łączności z Gdańska, którzy zostali wyróżnieni w tegorocznym konkursie Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych oraz pozostali wybrani uczniowie z klas o profilach informatycznym i ekonomicznym z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Sycowie, z województwa dolnośląskiego. Uczniowie odbędą zajęcia warsztatowe przygotowane przez pracowników kierunku informatyka stosowana.

Wydział Fizyki Technicznej i Informatyki Stosowanej PŁ przygotował dla uczniów bardzo atrakcyjny program:

• 11:00-11:30 Gamedev rodzi się w Łodzi – studia na kierunku Informatyka Stosowana – dr hab. inż. Piotr Napieralski, prof. uczelni
  • 11:30-12:15 Grupa I: Warsztaty ze skanowania 3D i wstęp do systemów śledzenia ruchu – dr inż. Radosław Bednarski // Grupa II: Zajęcia z wirtualnej rzeczywistości – dr inż. Dominik Szajerman
  • 12:15-13:00 Grupa I: Zajęcia z wirtualnej rzeczywistości – dr inż. Dominik Szajerman – dr inż. Radosław Bednarski // Grupa II: Warsztaty ze skanowania 3D i wstęp do systemów śledzenia ruchu.

Zajęcia odbędą się w nowoczesnym budynku Centrum Technologii Informatycznych PŁ.

Uczniowie odwiedzą oprócz Politechniki Łodzkiej także Uniwersytet Łodzki, będą gościć w firmach z branżu IT: Fujitsu oraz Something Random. Zostaną również zaproszeni do Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej oraz zwiedzą EC1.